دستگاه لیزر تعمیر LCD

دستگاه تعمیر ال سی دی L80 مجهز به سیستم های فشار باد ، لیزر ، محاسبه کننده مختصات XYZ، چراغ های راهنمای هشدار دهنده ، میکروسکوپ مخصوص و سیستم کنترل الکتریکی بوده و در خصوص اتوماسیون الکترونیکی و لیزری در بخش پنل های ال سی دی (LCD/TFT) برای تعمیر پیکسل سوختگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه لیزر تعمیر LCD _ مرکز راکو
دستگاه ZML80 تعممیر پیکسل سوخته تصویر کامل

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته خود و میکروسکوپ فوق حرفه ای٬ آسیب های وارده به پیکسل پنل های تلویزیون را پیدا کرده و

مقدمه

امروزه تلویزیون به بخشی جدایی ناپذیر از لوازم خانه تبدیل شده است. با ورود نسل جدید تلویزیون ها به بازار، اولین تکنولوژی به کار رفته در پنل تلویزیون LCD نام داشت که انقلابی در نحوه نمایش تصویر و ضخامت نمایشگر را نسبت تلویزیون های لامپ تصویری قدیمی به وجود آورد. LCD به صورت گسترده به تمام برندهای تولیدکننده تلویزیون وارد شد و در اوایل عرضه در سایزهای مختلف از 13 تا 57 اینچ به کار گرفته شد و زاویه دید تصویر حداکثر تا 168 درجه می رسید که این موضوع برای مواقعی که از زوایای غیرمستقیم و اصطلاحا نقاط کور به آن نگاه کنید، بسیار ناخوشایند است. در ادامه انواع دیگری ازLCD ساخته شد که امکان تولید تلویزیون های بزرگتر را نیز داشتند. در LCD از نور فلوئورسنت استفاده می شود که در دستگاه از پشت صفحه به نمایشگر تابانده می شود البته این نور مشکلاتی نیز دارد که مهمترین آن، مصرف بالای انرژی نسبت به فناوری های دیگری است که بعد از LCD به وجود آمدند.

اما در صورت خرابی این دستگاه ، راهکار های موجود برای تعمیر آن چیست؟ دستگاه تعمیر ال سی دی LCD تلویزیون با استفاده از لیزر کمک در تعمیر پیکسل های سوخته در پنل های ال سی دی انواع برند های تلویزیون انجام میدهد.

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته خود و میکروسکوپ فوق حرفه ای٬ آسیب های وارده به پیکسل پنل های تلویزیون را پیدا کرده و با استفاده از لیز ارتباط میان پیکسل های سوخته و آسیب دیده را دوباره برقرار میسازد تا عیب آن بخش برطرف شود.

دستگاه تعمیر ال سی دی L80 مجهز به سیستم های فشار باد ، لیزر ، محاسبه کننده مختصات XYZ، چراغ های راهنمای هشدار دهنده ، میکروسکوپ مخصوص و سیستم کنترل الکتریکی بوده و در خصوص اتوماسیون الکترونیکی و لیزری در بخش پنل های ال سی دی (LCD/TFT) برای تعمیر پیکسل سوختگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا میدانید؟ بیشتر تعمیرکاران تهران و البرز ، تعمیرات خود را با دستگاه های پیشرفته آریان تعمیر می کنند !!

دستگاه لیزر ZML80 یکی از بهترین ها جهت تعمیر ال سی دی تلویزیون می باشد .

خرابی در صفحه نمایش پنل ال سی دی ، خود را حالت های متفاوتی نمایان می کند ، از قبیل :

قطع تصویر بصورت ناگهانی یا کلی

تاریکی یا سیاه شدن تصویر تلویزیون

پدید آمدن هاله های تیره در پنل

عدم کیفیت تصویر تلویزیون

سوختن پیکسل های ال سی دی

ظاهر شدن خط روشن روی ال سی دی

نقطه نقطه شدن تصویر تلویزیون و ...

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکلات صفحه نمایش به بخش " علل شایع خرابی پنل تلویزیون " مراجعه نمائید .

واحد تعمیرات ال سی دی آریان با استفاده از دستگاه لیزر مشکلات سوختن پیکسل ، خط دار شدن ، نقطه چین شدن ال سی دی و دیگر موارد را بصورت کامل و تضمینی رفع می نماید .


تعمیرگاه آریان

نکته : قابل توجه کاربران گرامی

تعمیرات و رفع اختلالات ایجاد شده در انواع تلویزیون و برد دستگاه‌ها اگرچه ادعای بسیاری از مراکز فعال در سطح شهر می‌باشد ، لیکن با توجه به پیشرفت قطعات ، آنالیز و تعمیرات انجام شده می‌بایست به دست کارشناسان و متخصصانی صورت پذیرد که ضمن آشنایی و تسلط کامل با پیشرفته ‌ترین تکنولوژی‌ و تجهیزات روز دنیا، دانش فنی مورد نیاز را کسب کرده باشند ؛

لذا عدم توجه به این امر و مراجعه به مراکز غیرمجاز جهتِ انجام تعمیرات انواع تلویزیون و برد ، سبب می‌گردد تا بسیاری از دستگاه‌ها پس از تعمیر در مرکز غیرمجاز، هیچ‌گاه کیفیت اولیه خود را باز نیابند و گاهی با خرابی بیش از پیش ، امکان بهبود و تعمیر آن‌ها برای همیشه از بین برود .

تعمیر یا تعویض ؟

تعمیرکاران تلویزیون در مرکز آریان ، تنها مدرک الکترونیک ندارند ! تلویزیون تخصص ماست .

تعمیرکاران مرکز آریان نه تنها دوره های تعمیرات را پشت سر گذاسته اند ، بلکه در تشخیص دقیق عیوب تلویزیون هم کاملا مسلط بوده و مدارک لازم را کسب نموده اند .متاسفانه موارد عدم تشخیص صحیح از طرف سرویس کاران نامعتبر تلویزیون بسیار مشاهده شده است و مشتریان آریان قبل از درخواست تعمیر ، تاکید بسیار بر روی اطمینان از تشخیص صحیح کارشناسان ما دارند ؛ لذا حتما از مراکز و سرویس کاران باتجربه برای مشاوره و تعمیرات تلویزیون خود استفاده نمائید .

بطور مثال : اگر نمایشگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد تا تمامی لامپ‌های مادر پشت نمایشگر شما تعویض گردد و تعمیرکار فقط تعداد به خصوصی از لامپ‌ها را تعویض کند چه مشکلی پیش می‌آید ؟ بعد از چند ماه مجدد آن مشکل برای شما پیش‌ خواهد آمد ؛ حتی اگر تعویض قطعات هم در حضور شما انجام شود ، شما امکان تشخیص صحیح آن را ندارید .

تشخیص و نحوه تعمیر تلویزیون در محل

تعمیر یا تعویض در کوتاه ترین زمان

آیا امکان تعمیر تلویزیون در محل وجود دارد؟ بله، اما … تعمیر برخی از قطعات نیاز به دستگاه‌های مخصوص دارد و امکان تعمیر آن‌ها در محل وجود ندارد . تعمیرکاران آریان به همراه قطعات اصلی پیش بینی شده در محل حاضر می شوند تا اگر امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در محل و یا منزل شما وجود داشته باشد این امر را انجام دهند ؛

تشخیص صحیح این مورد که آیا امکان تعمیر و یا تعویض قطعات شما در محل وجود داشته باشد نیاز به کارشناسی دارد .

اولین تشخیص قبل از مراجعه سرویس کار صورت می گیرد ، که توسط کارشناسان آریان بصورت تلفنی از شما پرسیده میشوند . سپس تعمیرکار با توجه به موارد توضیحی فوق به محل اعزام و تمامی علت های شایع را بررسی نموده و قبل از تعمیر و یا تعویض به شما و همچنین مرکز اعلام می نماید؛ سپس در صورت تائید اقدام لازم را بعمل می آورند .

استفاده از قطعات اورجینال برای تعمیر انواع تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما باید در نظر داشته باشید ، استفاده از قطعات اصل است . در صورتی قطعات غیر اصل و یا تقلبی برای تعمیر تلویزیون استفاده شود ؛ نه تنها ایراد رفع نخواهد شد ، بلکه ممکن است به سایر اجزا نیز صدمه وارد شود .

لذا در این خصوص اهمال نکنید و مراکز تعمیر تلویزیون مجاز را در تامین قطعات اصل انتخاب کنید تا تعمیرکار در صورتی که تلوزیون نیاز به تعویض قطعه داشته باشد ، بتواند از قطعات اصل با گارانتی معتبر استفاده کند . همچنین این مرکز تنها قطعات اصلی را به تعمیرکاران خود ارائه می دهد .

گارانتی کتبی معتبر قطعات تعویضی یا تعمیری

تمامی قطعات تعویض یا تعمیر شده توسط مرکز آریان ، دارای گارانتی 6 ماه الی یکساله کتبی است .

" ضمانت کتبی " شامل تعمیر یا تعویض قطعات بوده و بصورت رایگان صورت می گیرد .

یکی از مهمترین مسائلی که تعمیرات آریان به طور ویژه به آن اهمیت داده است، ارائه فاکتوری مبنی بر تعمیر انجام گرفته می‌باشد که در آن تمام مراحل تعمیر صورت گرفته، هزینه پرداخت شده و مدت اعتبار آن قید شده است.

تمام خدمات صورت گرفته توسط این مجموعه دارای حداقل ۶ ماه ضمانت می باشد و در صورتی که در طول این مدت کاربر با ایرادی در تلویزیون خود مواجه شود از طریق ارائه این برگه گارانتی می تواند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از خدمات این مجموعه استفاده نمایند. ارائه برگه گارانتی تنها بابت رضایت خاطر کاربرانی می باشد که از خدمات این مجموعه بهره‌مند شده‌اند.

در صورتی که برای اولین بار جهت تعمیر و تعویض با این مرکز تماس گرفته باشید ، خدمات ارائه شده بدون هزینه ایاب و ذهاب است . بعد از تعمیر یا تعویض قطعه ، اگر تلویزیون مجددا خراب شود ، شامل گارانتی آریان بوده و هزینه تعمیر مجدد گرفته نمی شود و تنها در بعضی مواقع که به ندرت پیش می آید هزینه ایاب و ذهاب دریافت می گردد .

توضیحاتی مختصر راجع به مرکز تخصصی آریان

مرکز تعمیر تخصصی آریان با سابقه درخشان چندین ساله در امر تعمیر تلویزیون آماده ارائه خدمات به کاربران گرامی می باشد. همچنین این مجموعه به دلیل دارا بودن چند شعبه فعال در سراسر شهر تهران بزرگ و شهرستان های اطراف قابلیت این امر را دارد که در سریعترین زمان ممکن کارشناسان خود را به محل اعزام نموده تا در کوتاه ترین زمان، عمل تعمیر را انجام دهند. یکی از مهمترین مواردی که این مجموعه را نسبت به رقبا متمایز نموده قیمت عادلانه و منصفانه تعمیرات آن می‌باشد. تعمیرات آریان به دلیل وارد نمودن قطعات مورد استفاده توسط خود و بدون دخالت واسطه ، هزینه اضافی خرید قطعات را حذف نموده و بدین دلیل موجب کاهش هزینه پرداختی کاربر شده است. این مجموعه دارای مدرن ترین تجهیزات در زمینه تعمیر انواع بردها و تلویزیون ها بوده و آمادگی تعمیر انواع مدل های تلویزیون به صورت کاملاً تخصصی برای شما کاربران را دارد.